N. İrem Erdem

Namı diğer: Fer İnsanoğlu

Doğma büyüme İstanbul’lu. 
Üsküdar Amerikan’da liseyi, İTÜ’de Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde üniversiteyi okudu. Yüzeyde akan yaşamın ötesinde hayatta neler var sorusuna meraklıydı. Deneye yanıla, farklı insanları ve yaşamı izleye izleye, başka uçları tada seve bıraka, bu soruyu araştırdı. 

2014-2017 arası keşfettikçe paylaştığı Keşifkeş adlı kişisel blog, ve online İndigo Dergisi‘nde Fer İnsanoğlu mahlasıyla yazdı. Aynı mahlas ile Hindistan’da geçen, tek başına yolculuğu ve alternatif yaşam biçimlerine keşfi yazdığı Goa’dan Geçen Yol kitabı, Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayımlandı.

 

 

Meslek alanında çalıştığı yıllar boyunca eş zamanlı olarak kendini bilme ve içsel farkındalık alanlarında kendini geliştirdi. Ruh-beden-zihin ekseninde çeşitli ekoller, meditasyon ve nefes çalışmaları, bilinçaltı deşifre pratikleri ve enerji dengeleme yöntemleri ile deneysel olarak uğraştı. Tanıdığı tüm yaklaşımları özetleyen ve derinlemesine etkili Dönüşümsel Nefes tekniği ile 2016’da tanıştı. 2018’de bu tekniğin uygulayıcısı olmak üzere Beşire Bulut Nefes Sistemi’nden Nefesle Dönüştürücü Yaşam Koçluğu eğitimi aldı. Eş zamanlı olarak yaklaşımını Farkındalıklı Özşefkat, Şiddetsiz İletişim, The Work, Varoluş Süreci, NLP gibi yöntemlerden materyaller ve Biyoloji, Nöroloji, Epigenetik ve daha fazlası üzerine bilimsel araştırmalarla beslemeye devam ediyor. Bunların yanı sıra Çocuk Gelişimi, Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında eğitimler almayı sürdürüyor.

2020’de güncel olarak Nefesle Dönüşüm Koçluğu yapmanın yanı sıra, müzik, sanat, dans ve söz ile ilgileniyor. Yaşamdaki yolculuk ve kendinin özgür haline dönüşmek üzerine düşünme, ifade ve paylaşmayı şimdi tasarımcı bakış açısıyla birleştirerek yeni mecralarda geliştiriyor. 

 

Benimle paylaşmak istediklerini duymak isterim.

Sorularını sor, yorumlarını söyle, kendi içeriklerini paylaş, nefes çalışmalarına kaydol… 

Ask Me Anything
1
Want sessions? / İletişime Geç
EN: Hey, any questions in your mind? Let's talk about it.

TR: Selam, aklınızda hangi soru var?